/  Без категорії   /  Здача вистави “Ніч Гельвера”

29 грудня 2020 року у Харківському театрі «P.S.» відбулася здача вистави «Ніч Гельвера», яку було створено в межах гранту інституційної підтримки Українського культурного фонду.

Щільний графік вистав та карантинні обмеження не дозволяє зіграти цю історію для глядача цьогоріч. Втім вистава є і наші глядачі побачать її вже після того, як в січні прийдешнього року в Україні пройде черговий пандемічний “lockdown”. Про прем’єрні дати вистави ми оголосимо окремо.

Про виставу:

Так звана «кришталева ніч» холодного листопада 1938 року продзвеніла одразу в усіх країнах третього рейху – як власних, так і на той момент завойованих: Німеччині, Австрії, Чехії. П’єса ж польського автора Інгмара Вілквіста «Ніч Гельвера» написана через 60 років після тих страшних подій. Втім, факти подій тієї ночі чинять свій «погром» у серцях двох людей, схованих долею у напівпідвалі, з якого героїня – єврейська жінка Карла, примудрилася зробити дім для себе і свого хворого прийомного сина Гельвера. Її відчайдушна спроба врятувати свою «дитину», а його – напівдитяча-напівчоловіча жага бути біля неї нормальним сином, чоловіком, солдатом, – не можуть не торкнути сердець і очей… Ми плачемо й плачемо, дивлячись на їхні безпорадні спроби… Але чудо театральної гри чинить свій вплив і ось вже щось світле і щасливе проникає крізь ці сльози в душу водночас із старою-старою піснею, яку так любить, яку співає Карла своєму дорослому синові….
Режисер – засл. діяч мистецтв України Степан Пасічник.
Карла – засл. артистка України Майя Струннікова.
Гельвер – Данило Карабейник.
Вистава створена за підтримки Українського культурного фонду.

“Ніч Гельвера”. 29.12.2020. #ЗаПідтримкиУКФ