/  Без категорії   /  Вечірнє сонце, дякую за ….сезон!!!

Він був не простим, повним новітніх викликів і складних питань. Але водночас, він був надзвичайно цікавим і насиченим.

Попри всі складнощі, пов’язані з пандемією, попри локдауни, попри зміни, що торкнулися життя практичного кожного мешканця планети нам вдалося не просто встояти, але й спрямувати подаровані долею виклики на розвиток та накреслення нових шляхів для нашого театру.

Сезон стартував 28 серпня 2020 рестартом вистави “Чоловік моєї дружини”. Ця вистава, на повернення в репертуар якої глядач чекав понад два роки, надбала двох нових виконавців: до Степана Пасічника приєдналися Кирило Лукаш і Катерина Бакай.

Рестарти вистав “Пригода ведмедиків панда, яку розповів один саксофоніст, який мав подружку у Франкфурті” (за М. Вішнєком) та “Сойчине крило” (за І. Франком) також стали значними подіями в житті театру. У першому випадку до реалізації творчих текстів Вішнєка повернувся після п’ятнадцятирічної паузи актор Кирило Лукаш, який разом з Катериною Бакай тепер грає у виставі. А в другому – Ярослав Соломоко приєднався до Степана Пасічника та Катерини Бакай. Ці троє й «винні» у поверненні в наш репертуар  вишуканих текстів Івана Франка.

Одразу дві прем’єри вдалося випустити театру “P.S.” у цьому сезоні.

У січні 2021 року ми вперше зіграли виставу “Ніч Гельвера”. Актори Данило Карабейник та Заслужена артистка України Майя Струннікова разом з режисером Степаном Пасічником подарували нам вишукану виставу про дивну любов, яка здатна своїм світлом перемогти навіть найтемнішу ніч.  І ніби продовжуючи його промені в реальне життя зусиллями акторів, було

організовано доброчинний показ вистави,кошти від якого було направлено на потреби Ржавецького психоневрологічного інтернату.

Наприкінці сезону, 17 червня 2021 року, відбулася ще одна прем’єра – «Сиротливий захід» за текстами Мартіна Мак-Дони. Ця вистава зі своїм дивним світом увійшла до репертуару нашого театру як результат роботи нашого Продюсерського Центру «PLASTYLIN», який підтримав ідею студентки-випускниці режисерського факультету ХНУМ ім. І.П.Котляревського Вікторії Каліненко. Тепер це повноцінна репертуарна вистава театру.

Окрім того, сезон, що минув, став вирішальним у роботі з грантами. Ми надбали чудовий досвід співпраці з Українським культурним фондом та знайшли в його особі чудового партнера, який увійшов у наше жити так вчасно!

Завдяки грантовій програмі фонду «Культура в часи кризи: інституційна підтримка» нам вдалося мінімізувати наслідки та ризики, пов’язані з пандемією та локдаунами. А дві вистави: рестарт «Пригоди ведмедиків панда, яку розповів один саксофоніст, який мав подружку у Франкфурті» та прем’єра «Ночі Гельвера» – відбулися за підтримки УКФ.

Цьогоріч, навесні ми виграли ще один грант від УКФ. Цього разу у межах програми «Знакові події». Уже восени поточного року театром буде реалізовано масштабний культурно-освітній проект «Шляхи рівняйте духові Його». Леся Українка: погляд зі Сходу». Цей проект відбудеться у вересні-жовтні 2021 року і стане справжньою великою подією у культурному житті Харкова і України. Слідкуйте за нашими анонсами.

Трохи цифр.

Через обмеження, пов’язані з локдаунами і пандемією у сезоні 2020/2021 ми зіграли лише 86 вистав. Проте випустили 2 прем’єри, здійснили 3 рестарти вистав (що фактично можна прирівняти до прем’єр). Написали і виграли 2 гранти на реалізацію культурних проектів від УКФ.

Театральний сезон 2021/2022 в нашому театрі розпочнеться 28 серпня 2021 року виставою «Чоловік моєї дружини»  (початок о 19:00).

Розпочато роботу над створенням одразу двох вистав: «Оргія» за однойменною п’єсою Лесі Українки в межах проєкту УКФ «Шляхи рівняйте духові Його». Леся Українка: погляд зі Сходу», а також «Година тиші» – виставою за п’єсою французького драматурга Флоріяна Зеллера.

Окрім того, в планах театру повернення до репертуару вистав «Сніг у Флоренції», «Гей, хоча б хтось» та рестарт знакової для театру «P.S.» вистави «Повернення Амількара».

Тож бажаємо усім нам провести третю (найсмачнішу) третину літа в продуктивному очікуванні на нові відкриття! Зокрема, на відкриття Нового, 23 сезону Театру «P.S.»!