/  Без категорії   /  Театр “P.S.” на фестивалі “СТеП”!

Напередодні 30-річчя Незалежності України наш театр взяв участь у 5-му ювілейному фестивалі “Справжніх ТЕатральних Патріотів” “СТЕП” V Фестиваль “Справжніх ТЕатральних Патріотів”, що відбувся 18-22 серпня 2021 у с. Подвірне, що на Букавині.

Цей унікальний фестиваль вже вп’яте збирає театральних митців з усієї України на перетині трьох культур, трьох традицій у мальовничому куточку української Букавини (на перетині трьох державних кордонів: України, Молдови та Румунії).

Цьогоріч до невеличкого села Подвірне з’їхалися театральні колективи з Києва, Харкова, Кам’янця-Подільського, а також відомі актори та театральні діячі з інших міст України. Зокрема, в активностях фестивалю, в обговореннях, круглих столах і майстер-класах взяли участь Михайло Журавель (очільник відомого українського театрального фестивалю “Молоко”, Одеса), відомий режисер Євген Лавренчук, театральний критик Світлана Максименко (Львів), відомі актори театру та кіно Vitalina Bibliv Віталіна Біблів, Анатоль Фон-Філандра, Олег Роєнко та інші. Ідеї та інформацію, яку ми отримали, зокрема, під час круглого столу щодо “Фестивального руху в Україні” ми обов’язково використаємо у нашій роботі.

Фестиваль подарував нам численні знайомства з прекрасними театральними людьми (Zuzyak Peter, Volodymyr Semkiv, Serhii Volosovets, Оксана Стринадюк, Ксения Кильпикова, Наталія Клим та багатьма іншими), а також зустрічі зі старими друзями. Зокрема, ми щиро раділи зустрічі з київським актором Юрієм Чоботарьовим Юрій Марк, що подарував усім нам моновиставу “Майданутий”, у якій виступив як виконавцем, так і режисером і автором текстів. Дякуємо, Юрко, за чесність, за справжність, за той внутрішній смак, що дозволив створити виставу на болючу та важливу тему, не перейшовши ніде межі щирості та справжності.

А без Володимира Баєва Владимир Баев, який приїхав допомагати фестивалю з Харкова вже далеко не вперше, і який став справжнім оберегом для нас, уявити собі розв’язання технічних питань просто не можливо. Дякуємо тобі, друже, що ти у нас є!

Ми вдячні мешканцям села Подвірне, які стали чуйним, чемним, тремтливим глядачем. Їхня виставленість на сприйняття театру вражає і захоплює. Ми передаємо вітання та міцні обійми нашій теплій хазяйці пані Тамарі. Такої турботи, такої щирості та таких живих очей ще треба пошукати. Як круто, що ідейному натхненнику фестивалю Миколі Бабину є на кого опертися в рідному селі, бо маючи поруч таку надійну скелю, як, наприклад, Артем Верега @Артьом Верега, можна зазіхати на реалізацію найсміливіших ідей!

Зрештою, сам ідейник фестивалю Микола Бабин захоплює своєю наполегливістю, своєю вірою в театр, своїм вмінням інфікувати потужною ідеєю велику кількість людей. Дякуємо тобі, друже, за цю роботу “робити театр, а не говорити про нього”. Віримо, що наша історія співпраці і дружби зі “СТеПом” тільки починається…..

P.S. Трам-там-тарам, Трам-там-тарам, Трам-та-тарам