/  Без категорії   /  Пресконференція учасників проєкту “Шляхи рівняйте духові Його”

9го вересня у прес-центрі “Kharkiv Today” відбулася пресконференція щодо початку проєкту “Шляхи рівняйте духові Його. Леся Українка: погляд зі Сходу”.

У заході взяли участь: Кирило Лукаш, актор, директор програм Харківського театру «P.S.», Степан Пасічникрежисер-постановник вистави «Оргія», художній керівник Харківського театру «P.S.», головний режисер Харківського театру ім. Шевченка, заслужений діяч мистецтв України, Яна Партола – декан театрального факультету Харківського Національного університету мистецтв ім. Котляревського, кандидат мистецтвознавства, Надія Величко – куратор виставки сучасного театрального 3D-плакату «Шляхи рівняйте духові Його», викладач Харківської академії дизайну та мистецтв.

На пресконференції йшлося про активності проєкту у вересні-жовтні 2021 року у Харкові, та про концептуальний зміст усіх заходів.

Довідка:

Ініціатором та організатором проєкту є ГО «Театр «Постскриптум». Творчими партнерами у проєкті виступають Харківський державний академічний український драматичний театр ім. Шевченка, Харківська державна академія дизайну та мистецтв, Львівський академічний театр «І люди, і ляльки», Національний центр театрального мистецтва ім. Леся Курбаса (Київ), Лозівський фаховий вищий коледж мистецтв. Проєкт реалізується за фінансової підтримки Українського культурного фонду.

Результатами проєкту стануть наступні культурні продукти:
1. Вистава театру “P.S.” за п’єсою Лесі Українки «Оргія» у постановці заслуженого діяча мистецтв України Степана Пасічника;
2. Театральна програма та майстер-класи з акторського виконання віршів Л. Українки за участі відомого актора та режисера, заслуженого діяча мистецтв України, художнього керівника Львівського театру «І люди, і ляльки» Олексія Кравчука.
3. Науково-практичний форум «Леся Українка і театр» за участі теоретиків та практиків театру з перформативним читанням п’єс Лесі Українки та авторським читанням сучасної української жіночої драматургії.
4. Виставка тематичного театрального плакату з елементами тривимірності та інтерактиву «Шляхи рівняйте духові Його».