/  Без категорії   /  Перформативні читання – експеримент, який вдався
перформативні читання творів Лесі Українки

Перформативні читання п’єс Лесі Українки – це експеримент за умовами, якого треба було за п’ять днів підготувати уривки з творів Лесі Українки до показу. Учасники експерименту студенти режисерського та акторського факультету, студенти-художники академії дизайну та мистецтв мали пройти весь шлях від знайомства з текстом через співпрацю режисерсько-акторської групи з художниками та композиторами до сценічного втілення. Так ми розуміли, що найважливішим у цьому експерименті був процес, але результат здивував усіх.

І це було дуже пристойно, враховуючи, що на таку складну роботу їм було відведено менше 5 днів. Вони могли користуватися папірцями с текстом, але майже всі вивчили свої ролі, і не тільки вивчили, а й вельми добре виконали. Їхні жага до творчості, бажання працювати, активність, організованність і сценічна та людська культура заслуговують на підтримку і похвалу!Молодці! Щиро вітаю і організаторів, і виконавців!В нас є цікава театральна молодь. Хоч би їм пощастило!

Режисер Ігор Ладенко, “Театр 19”

Сьогоднішній вечір – бальзам на душу. Не зважаючи на карантин, важливий для Харкова проєкт підтриманий Українським Культурним Фондом “Шляхи Рівняйте Духові Його (Леся Українка. Погляд зі Сходу)” з кожним днем набирає обертів. Сьогодні в рамках проєкту було показано сім режисерських ескізів з “Кассандри” в яких грали студенти акторських курсів. Студенти отримали досвід, а ми задоволення. Я навіть не зробила світлин ніяких, бо з кожним ескізом цікавість до їхньої самостійної роботи збільшувалась. Хотілося розшифрувати і задум майбутніх режисерів, і акторські роботи. Це ж не жарти))) – тут і зараз шість Кассандр – різних, позбавлених однаковості, емоційно виразних, пластичних, палких, пристрасних й більш природніх та чуттєвих

Олена Либо, театрознавка, викладач ХНУМ ім. Котляревського

У рамках експерименту було підготовлено 8 уривків з п’єс “Касандра”, “Одержима” за за листами Українки.В бліц-показах взяли участь 40 студентів ХНУМ ім. Котляревського: режисерів та акторів. Куратором напрямку була режисер Харківського театру “P.S.” ( Театр “P. S.” (м. Харків) ) Світлана Пасічник.