/  Без категорії   /  Авторські читання сучасної української жіночої драматургії
жіноча драматургія

Другий тиждень проєкту “Шляхи рівняйте духові Його. Леся Українка: погляд зі Сходу” був присвячений українській сучасній жіночій драматургії.Вчергове наголосимо, що ми ні в якому разі не класифікуємо драматургію за гендерною ознакою. Ми говоримо про те, що в українській культурі (на відміну від багатьох інших національних культур) завжди були є і будуть найпотужніші жінки. Нагадаємо, що одним з “трьох титанів” української культури на ряду з Тарасом Шевченком й Іваном Франком є Леся Українка.Саме тому ми звернули увагу на те, що нині в Україні є ціла плеяда талановитих драматургинь і запросили до участі в проєкті чотирьох авторок сучасної драматургії.

27 вересня 2021 року – свої п’єси презентувала відома авторка, перекладачка, культурологиня, очільниця Відділу драматургії Національного центру театрального мистецтва ім. Леся Курбаса Неда Неждана ( Neda Nejdana ). Пані Неда також презентувала і самі читання, адже виступала кураторкою цього напрямку в нашому проєкті.

Відео стріму зустрічі з Недою Нежданою:

28 вересня 2021 року відбулися читання п’єси Надії Симчич “Ми- Майдан”. Це був вдалий експеримент, коли цю п’єсу наживо прочитали студенти театрального факультету ХНУМ ім. Котляревського. В присутності авторки п’єси п’ятьом виконавцям вдалося створити багатоголосся Майдану. Після читання було цікаве обговорення, коли ми намагалися дати відповідь на те, чи болюча тема Майдану, Революції Гідності вже усвідомлена українським суспільством на стільки, аби митці могли опрацьовувати її в мистецтві.

Відео читання п’єси Надії Симчи “Ми, Майдан”:

На третій день авторських читань, 29 вересня 2021 року до нас на проєкт завітала Ольга Анненко ( Ольга Анненко ) зі своєю п’єсою “Вірогідності”. Пані Ольга приїхала з Києва до Харкова не одна, а зі своїми акторами Меланією Волотовською ( Мелания Волотовская ) та Павлом Власенком ( Pavel Vlasenko ). Саме вони й прочитали п’єсу і ми вдячні усім трьом за таку ініціативу –

Завершувала програму читань 30 вересня 2021 року Анна Кисельова ( Анна Киселева ). Анна є авторкою багатьох поетичних, драматичних текстів. На наших читаннях вона прочитала лібрето до камерної опери “{IN}SIDE”. Це сучасна опера, що створена в межах національного конкурсу лібретистів Схід Опера 2020 у межах першої української музично-театральної резиденції 2020.. Під час читання цього лібрето ми також прослухали декілька музичних фрагментів з цієї опери. Автор музики – переможець ІІ Конкурсу молодих композиторів зі створення національного музичного продукту у галузі опери та балету Сергій Вілка.

Ми вдячні Українському Культурному Фонду за можливість здійснити цей проєкт. Нагадуємо, що всі заходи проєкту “Шляхи рівняйте духові Його. Леся Українка: погляд зі Сходу”.